Віртуальний факультет  

   

Історія факультету

Хронологія заснування

Деталі

Підготовка майбутніх вчителів фізичної культури в Національному Педагогічному Університеті імені М.П.Драгоманова ведеться з 1991 року. Спочатку підготовка здійснювалась в рамках подвійних спеціальностей - "Географія – Фізичне виховання", потім "Біологія – Фізичне виховання" і " Фізичне виховання - Біологія".

З 1997 року функціонує підготовка спеціальності „Фізичне виховання”. З 2004 року здійснюється підготовка фахівців з даної спеціальності за спеціалізаціями „організація спортивно-масової роботи” та „фізична рекреація, оздоровча фізична культура”.

У 2004 році на факультеті відкрита нова спеціальність 010203 „Олімпійський та професійний спорт” У квітні 2001 року був створений факультет фізичного виховання. З червня 2003 року очолив факультет к.н.ф.в.с, доцент Тимошенко Олексій Валерійович.

До складу факультету входить чотири кафедри:

1. Кафедра теорії і методики фізичного виховання і спорту (завідувач - к.п.н. професор Ареф’єв Валерій Георгійович).

2. Кафедра фізичного виховання і спорту (завідувач – д.п.н. професор Похоленчук Юрій Тимофійович).

3. Кафедра фізичного виховання, олімпійських та масових видів спорту (завідувач кафедри –д.п.н. професор Арзютов Генадій Миколайович).

4. Кафедра фізичного виховання і здоров’я (завідувач – д.п.н. професор Дубогай Олександра Дмитрівна).

У 2004 році створено кафедру фізичної реабілітації, яку очолює д.п.н. професор Людмила Петрівна Сущенко.

У 2007 році створено кафедру біологічних основ фізичного виховання і спортивних дисциплін, завідувачем якої є д.б.н. професор Олександр Олександрович Приймаков.

У цьому ж році відкрито лабораторію функціональної діагностики , яка забезпечена сучасною апаратурою та приладами для дослідження фінкціонального стану і рівня здоров'я спортсменів.

На сьогоднішній день на факультеті навчається понад 500 студентів денної та заочної форми навчання. Лекції та практичні заняття проводять завідувачі і викладачі кафедр, висококваліфіковані спеціалісти в галузі фізичного виховання та спорта. Для проведення занять з дисциплін запрошуються викладачі із різних вищих навчальних закладів. До підготовки фахівців зі спеціальності 6.010201 - "Фізичне виховання" залучено 14 викладачів, серед яких наукову ступінь доктора наук (професора) мають чотири особи, а наукову ступінь кандидата наук (доцента) – сім осіб.

З вересня 2003 року здійснюється підготовка магістрів. 7 викладачів, які обслуговують даний освітньо-кваліфікаційний рівень наукову ступінь доктора наук (професора) мають 4 особи, а наукову ступінь кандидата наук (доцента) – 2 особи. В Інституті працюють три викладачі, які мають звання Заслужений тренер України, чотири - Майстер спорту міжнародного класу, понад 20 - Майстер спорту України, один - суддя Міжнародної і три судді Національної категорії. Одним з напрямків наукової роботи в Інституті є виконання низки науково-дослідних розробок і наукових тем, пов’язаних із проблемою зміцнення здоров’я та підвищення фізичного стану і працездатності студентів. Це підтверджується науковими працями штатних викладачів кафедри. Зокрема, виконанням держбюджетної науково-дослідної роботи за напрямками – “Теорія та технологія навчання і виховання в системі освіти” та “Зміст, засоби, методи і форми фахової підготовки вчителів” З 2004 року на факультеті функціонує аспірантура та докторантура зі спеціальності 13.00.02 „Теорія і методика навчання фізичній культурі і спорту”.

У 2006 році в Інституті фізичного виховання та спорту відкрито спеціалізовану вчену раду за спеціальністю 13.00.02 - Теорія і методика навчання (фізична культура, основи здоров'я).

З 01 січня 2016 року Інситут перетворенона факультут фізичного виховання та спорту

Сьогодні в Інституті працює 7 кафедр, 4 з яких є фаховими: кафедра теорії і методики фізичного виховання, кафедра олімпійського та професійного спорту, кафедра біологічних основ фізичного виховання та спортивних дисциплін, кафедра фізичної реабілітації, кафедра футболу.

У 2018 році наказом №330 від 4 вересня 2018 року факультет фізичного виховання та спорту перейменовано на факультет фізичного виховання, спорту та здоров'я.

 

 

Розділи

   

Всього відвідувань  

8885986
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
11099
18976
30075
101622
382423
7380741
8885986

Your IP: 3.218.67.1
Server Time: 2020-02-24 14:36:42
   

Хто на сайті?  

На сайті 204 гостей та відсутні користувачі

   
© ALLROUNDER

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ